Tekmovanja

četrtek, 11. december 2014, 10.45

Fužinarju do finala zmanjkala le kakšna točka

Odbojkarji Fužinar Metala Ravne so na povratni tekmi 1/4 finala Pokala Slovenije ves čas ogrožali lanske prvake, ampak na koncu ostali praznih rok.

Ekipa Salonita Anhovo je na domačem parketu zmagala s 3:1, ampak so se za zmago morali zelo potruditi. V prvem nizu je Fužinar igral zbrano in je od začetka do konca niza kontroliral rezultat in povedel z 1:0 - 20:25. V drugem setu je spet bolje začel Fužinar vodil še z 21:19, ampak je domačim uspel preobrat in izenačenje na 1:1. V tretjem nizu so odbojkarji Fužinarja zelo slabo sprejemali, kar jih je stalo boljše predstave v tem delu tekme. K sreči pa so se zbrali v tretjem nizu, obe ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, tako da so gledalci spremljali zelo napet zaključek tekme. V končnici tekme so odločale malenkosti, več sreče pa so imeli domači, ki so odločilni niz dobili s 25:23 in se po zmagi s 3:1 uvrstili na zaključni turnir Pokala Slovenije, za kar jim čestitamo. Najučinkovitejši igralci so v domači ekipi bili neustavljivi Dos Santos s 24 točkami, Savičič s 16 in Čabarkapa s 13 točkami. Za Fužinar pa so točke dosegli: Jež M. 5, Ciganović 4, Jež J. 12, Nikolov 25, Valentan 8, Abraham 5 in Stravnik 3.

Vabljeni že to soboto ob 18. uri, ko na Ravne prihaja Kamniški Calcit Volleyball. Tekma se bo v domači dvorani pričela ob 18. uri.