ponedeljek, 27. maj 2019, 10.21

Starejši dečki do 7. mesta v Sloveniji

Po sobotnem finalu mini odbojke, kjer so naši najmlajši prišli do odličnega 3. mesta in ekipam Fužinarja po desetih letih ponovno prinesli medaljo na Ravne, so v nedeljo v malem finalu nastopili še starejši dečki. Turnir za razvrstitve od 5. do 8. mesta v DP je bil odigran v Stranjah pri Kamniku, naši odbojkarji so sezono končali na 7. mestu v Sloveniji.

Ekipa Fužinarja je nastopila pod vodstvom trenerja Ježa in pomočnika Veličkovića. V prvi tekmi se je pomerila proti domačinom Calcit Volleyu. Prvi niz so domačini igrali odlično in zasluženo povedli. V drugem setu pa so igralci Fužinarja zaigrali bolje in ekipi sta bili večino niza izenačeni, šele v končnici pa so po nekaj odličnih potezah slavili domačini in dobili dvoboj z 2:0. Po porazu v prvi tekmi je sledil dvoboj za končno 7. mesto v Sloveniji, nasprotnik pa Braslovče. V prvem nizu so igralci Fužinarja odigrali odlično in povedli z nizom prednosti. V nadaljevanju se je zgodba obrnila, Braslovče so že vodile z lepo prednostjo, a nepopustljivost se je izplačala in Fužinar je prvi prišel do set žoge za zmago. A dve napaki v napadu zapored sta tehnico prevesili na stran Braslovč, zato je o zmagovalcu tekme odločal tretji niz. Slednjega so bolje pričele Braslovče in že vodile z 12:10, a ponovno so trmasto vztrajali igralci Fužinarja, ki so v končnici slavili s 16:14 in se veselili zadnje zmage v sezoni za končno 7. mesto v državnem prvenstvu. Za Fužinar so nastopili: Vertačnik 19 točk, Ranc 19, Robnik 16, Krajnc 6, Navodnik 5, Pakar 5, Vidmar 3, Buhvald, Mesner in Hribernik.