Po letu 2010, ko se je zamenjalo celotno vodstvo kluba, so prišli tudi novi cilji in smernice za prihodnost.

Graditi na organiziranosti kluba, izobraževanju in napredovanju lastnega kadra in promoviranju odbojke na Koroškem.

Klub si želi imeti vrhunsko odbojkarsko šolo za mlade odbojkarje in v proces vadbe vključiti čim več dečkov iz celotne Koroške regije. Cilj kluba je poleg vzgoje reprezentantov Slovenije tudi redno uvrščanje klubskih ekip na najvišja mesta v državnih prvenstvih v vseh starostnih kategorijah.

Članska ekipa je po nekaj letih uspešnega nastopanja v 1. DOL izpadla v 2. ligo. Po menjavi generacije je cilj, da v članski ekipi nastopajo izključno doma vzgojeni igralci. Dolgoročni cilj je tudi povratek v 1.DOL, kjer ima OK Fužinar zaradi bogate zgodovine in tudi rezultatov vsekakor mesto. Cilj kluba v letošnji sezoni je oblikovati jedro ekipe,, ki si bo v prihodnjih sezonah lahko zagotovila povratek v 1. Državno odbojkarsko ligo.