Ekipe OK Fužinar se na novo sezono pripravljajo že od 8. avgusta, ko je pričela prav druga ekipa Fužinarja. Slednja je v sredo odigrala prvo tekmo sezone. v 3. krogu Pokala Slovenije so v gosteh izgubili proti Panviti Pomgrad II. V soboto so tekmovanja v mlajših kategorijah otvorili mladinci, ki so se uvrstili v 1/4 finale Državnega prvenstva.

V sredo je druga ekipa nastopila v Beltincih, kjer je nastopila v 3. krogu Pokala Slovenije proti Panviti Pomgrad II. Tekmo so varovanci trenerja Ježa odlično odprli in hitro prevzeli pobudo. A do sredine niza so se domači tudi po zaslugi slabih sodniških odločitev vrnili v igro. Zato so gledalci lahko spremljali napet obračun, ki se je žal končal s 25:23 za domače. Izgubljen prvi niz je pri mladi ekipi Fužnarja II pustil posledice, saj so drugi niz odigrali slabše. Po vodstvu Pomgrada z 2:0 so igralci Fužinarja ponovno odigrali bolje, skozi celoten niz sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, žal pa so v končnici spet bolje odigrali domači in slavili s 25:22. Za Fužinar II so nastopili: Tominc 11 točk, Podričnik 9, Fink 5, Hovnik Rožen 3, Merkač 2, Beondič 2, Hribernik 2, Vučetić 1, Krajnc, Ranc, Ramšak, Krajnc A. in Navodnik. Z dobljeno tekmo so se uvrstili v 4. krog igralci Panvite Pomgrad, kjer bodo nastopili proti prvi ekipi Fužinar Sij Metala Ravne. Tekma bo v sredo 10.10. ob 18.15 v športni dvorani Prežihovega Voranca na Ravnah. Vabljeni!

V soboto pa so turnir 1/8 finala odigrali še igralci mladinske ekipe Fužinarja. Slednji so nastopili v konkurenci ekip Ljutomera in Panvite Pomgrada. V prvi tekmo so zanesljivo premagali Ljutomer z 2:0 (11,11), z istim rezultatom so v drugi tekmi Ljutomer premagali tudi igralci Pomgrada. Zato sta se za prvo mesto udarili ekipi Pomgrada in Fužinarja. V prvem nizu sta bili ekipi zelo izenačeni, prvi so do set žoge s 24:22 prišli domači. A dve napaki ključnih igralcev sta botrovali izenačenju na 24, v končnici so bili boljši gostujoči igralci in dobili uvodni niz z 28:26. Borba se je na igrišču nadaljevala tudi v drugem nizu, spet pa so jo v končnico bolje odnesli gostje, ki so s 25:22 dobili še drugi niz. Poraz domačih v drugi tekmi ni bil usoden, saj so se že s prvo zmago uvrstili v 1/4 finale mladinskega prvenstva, ki je na sporedu 4. novembra. Ekipi čestitamo za napredovanje in jim želimo veliko uspeha tudi v nadaljevanju prvenstva.